• „Portret mojego nauczyciela”

• W październiku z okazji Dnia Edukacji Narodowej odbył się szkolny konkurs plastyczny „Portret mojego nauczyciela” dla klas I-III. Wielu uczniów przystąpiło do konkursu. Jury nie miało łatwego zadania, przyznało 3 główne nagrody i 9 wyróżnień. Dzieci wykazały się kreatywnością oraz umiejętnościami zastosowania różnych technik plastycznych.

Nagrodzeni uczniowie otrzymali dyplomy, książki i słodkości. Portrety - prace zostały wywieszone na szkolnej wystawie na łączniku.

I miejsce – Agata Gałuszka (1B)

II miejsce - Adam Wojciech (3A)

III miejsce – Maja Warzecha (3A)

Wyróżnienia:

• Igor Blankenstein (3B)
            • Maja Borszcz (1A)
            • Michał Chmielecki (1A)
            • Amelia Janosz (1B)
            • Tomasz Kafka (2A)
            • Maria Skrobol (3B)
            • Estera Spika (2B)
            • Nikola Wieczorek (2A)
            • Weronika Żur (2B)

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i gratulujemy!!

Zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!!

Organizatorzy konkursu

Justyna Łuszczyńska

Iwona Walerus

Ewa Konfederak

• Jem drugie śniadanie! A jaka jest twoja supermoc?

• 24 października w klasach pierwszych odbyła się lekcja z pielęgniarką szkolną dotycząca szeroko pojętej higieny życia ze szczególnym uwzględnieniem spożywania drugiego śniadania w szkole.
            Pani Wiesława Kozak opowiedziała pierwszakom o piramidzie zdrowego żywienia, dokładnie wytłumaczyła każdy jej poziom. Przedstawiła również talerz zdrowia, oraz wspólnie z dziećmi określiła co na takim talerzu powinno się znajdować i w jakich proporcjach. Nie zabrakło również informacji o sporcie i ruchu na świeżym powietrzu, a także jak ważnym w dzisiejszych czasach ograniczeniem światła niebieskiego – czyli szeroko rozumianych ekranów.
            Dzieci zaprezentowały swoje śniadaniówki i wspólnie omawiały, czego brakuje, czego jest za dużo lub czy wszystko jest idealnie skomponowane. Na koniec obie klasy zjadły wspólnie drugie śniadanie.
            Pamiętamy, śniadanie daje MOC !

Monika Kudła

• Wyjazd do Planetarium w Chorzowie

• Dnia 20 października 2022 uczniowie klas ósmych udali się na wycieczkę do Chorzowa, do Planetarium w Śląskim Parku Nauki. Uczniowie uczestniczyli w dwulekcyjnych zajęciach „Fascynujący Kosmos”, w czasie których prelegent wyjaśnił zagadnienia: jakie są elementy sfery niebieskiej, przedstawił strukturę i składniki Układu Słonecznego, strukturę Galaktyki oraz strukturę Wszechświata. Ponadto prelegent omawiał zagadnienia typu: jak mierzy się odległości we Wszechświecie, zaprezentował różnorodność obiektów na niebie oraz odpowiadał na nurtujące pytania: Co rządzi ruchami planet w Układzie Słonecznym? Gdzie szukać odległych galaktyk? W tym dniu uczniowie i nauczyciele milo i pożytecznie spędzili czas, wszystkim dopisywał humor,a uroku dodała słoneczna, piękna, jesienna aura.

Aleksandra Furman

•

13 października Samorząd Uczniowski przygotował akademię z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Program artystyczny dotyczył przyznania pracownikom szkoły tzw. „Super Dwójek”.  Uczniowie głosowali na nominowanych pracowników szkoły w poszczególnych kategoriach.
            Statuetki otrzymali:
            Pani Marta Urbańska – w kategorii: skarbnica wiedzy
            Pani Agnieszka Czernecka – w kategorii: diamentowa piła
            Pani Lidia Pośpiech – w kategorii: raper, mistrz szybkiego dyktowania
            Pan Sławomir Kloc – w kategorii: luzak essa
            Pan Arkadiusz Piszczek – w kategorii: mistrz słownej riposty
            Pani Izabella Mandla – w kategorii: perfekcyjna pani szkoły

Swoimi piosenkami akademię uświetniły klasy IV, klasa IIb, zespół Wiolinki, oraz dziewczyny z klas 8.

Wszystkim nauczycielom, pracownikom i uczniom składamy najserdeczniejsze życzenia w dniu Naszego Święta!

KM/SU

• "Gramy Zmysłami"

• W bieżącym roku szkolnym logopeda i pedagog zainicjowali udział szkoły w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Gramy Zmysłami”, zorganizowanym przez wrocławskie Przedszkole nr 35 z oddziałami integracyjnymi „Tęczowy Domek”.
            Głównym celem Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego „Gramy Zmysłami” jest innowacyjne i kreatywne podejście do tematyki rozwijania zmysłów u dzieci. W trakcie uczenia się jest niezwykle ważne, by dzieci postrzegały świat wielozmysłowo, a tym samym rozbudzały swoją kreatywność. Stymulowanie wszystkich zmysłów w trakcie zabaw i sytuacji edukacyjnych pozwoli na szybsze i lepiej utrwalone umiejętności również szkolne.
            Tworzenie odpowiednich warunków do poznawania świata wieloma zmysłami oraz budowania wiedzy na temat integracji sensorycznej z pewnością to ułatwi. Projekt trwa od października 2022 do maja 2023. Każdy miesiąc podporządkowany jest innemu zmysłowi. Październik to „Sensoryczny spacer”. Wykorzystując dary jesieni – rozbudzaliśmy zmysły. Nasi uczniowie wspaniale bawili się podczas tych zajęć. Kolejne miesiące zapowiadają się równie ciekawie!

Zapraszamy do galerii!

mgr Gabriela Skrzypska – logopeda
            mgr Agnieszka Czernecka - pedagog

• Dzień Chłopaka

• 30 września, tradycyjnie obchodziliśmy dzień wszystkich chłopców w naszej szkole. Oprócz imprez tematycznych w klasach, słodkich poczęstunków i upominków dla chłopaków Samorząd Uczniowski przygotował skrzynki na życzenia. Pudełka rozmieszczono w obu segmentach szkoły, a życzenia napływały ze wszystkich klas. 30 września przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili poszczególne klasy i wręczali miłe liściki chłopakom. Chłopcy na pewno docenili ten gest.

Dla chłopaków z naszej klasy,
            choć z nich niezłe ananasy,
            mamy dziś szczere życzenia:
            zdrowia, szczęścia i powodzenia!

KM/SU