• Dzień dziecka

          • Drodzy Uczniowie !

            1 czerwca, dzień radosny –

            Kwitną kwiatki, to znak wiosny.

            W dniu tak pięknym i wspaniałym,

            Życzymy Wam sercem całym:

            Moc uśmiechu i radości,

            Zdrowia, szczęścia, pomyślności.

          • XIX Spotkania z Profilaktyką w „Dwójce”

          •             Tegoroczna edycja XIX Spotkań z Profilaktyką przebiegała pod hasłem „Masz wybór...Decyzja należy do Ciebie”. Zadaniem konkursowym było przygotowanie plakatu zgodnego z hasłem tegorocznych Spotkań.

                         Nastolatkowie, często wbrew rodzicom, próbują wiele rzeczy robić po swojemu. To naturalny proces. Okres ten owocuje  poszukiwaniem rozwiązań, pojawia się poczucie sprawczości i samodecyzyjności. Wiemy, że używki wśród młodzieży były, są i będą obecne. Trudno jest je całkowicie wyeliminować, jednak sprawny system wychowawczy, wiedza na temat uzależnień i używek oraz wsparcie i pomoc w dokonywaniu dobrych wyborów, to dobra profilaktyka. Takie przesłanie miał tegoroczny konkurs. Młodzież postawiła na wiedzę i dobre decyzje.   Na plakatach pojawiły się między innymi argumenty potwierdzające szkodliwość wszelkich używek. W konkursie wzięło udział 10 szkół z Gminy Pszczyna.

            I miejsce zajął Zespół Szkolno – Przedszkolny im. Żołnierzy Września w Ćwiklicach, kolejno II miejsce -  Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Pszczyńskich w Pszczynie, a III miejsce -  Zespół Szkolno – Przedszkolny w Studzienicach. Uroczystość wręczania nagród i dyplomów odbyła się 11.05.2022 roku w pszczyńskiej Bibliotece Pedagogicznej.

            Wszystkim uczniom i ich opiekunom składamy serdeczne podziękowania za udział. Komisji konkursowej dziękujemy za wytężoną pracę. Cały konkurs nie miałby szans istnienia bez wsparcia Urzędu Miasta oraz pani Justyny Pisek, kierownika Biblioteki Pedagogicznej w Pszczynie -  składamy serdeczne podziękowania .

            Relacja fotograficzna dzięki udostępnieniu zdjęć pana Aleksandra Byrskiego  -  dziękujemy.

            Zapraszamy za rok, a to już niedługo…

             

             

            mgr Iwona Ficek – Jarczok

            mgr Agnieszka Czernecka

          • Zgłoszenie konkursowe

          • Drodzy Rodzice, Uczniowie, NauczycieleNasza Szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu organizowanego przez fundację FORKIDS, w którym główną wygraną jest wyposażenie SALKI INTEGRACJI SENSORYCZNEJ. Konkurs organizowany jest na portalu facebook, a o wygranej decyduje liczba polubień – lajków, komentarzy i udostępnień posta. Bardzo prosimy o oddanie głosu poprzez polubienie zgłoszenia naszej szkoły pod linkiem:

            Link

            Będziemy wdzięczni za udostępnienie tej wiadomości wśród rodziny i znajomych. Jesteśmy małą szkołą, ale o wygranej może zadecydować fantastyczna społeczność osiedla Poligon.Głosujemy do 1 czerwca do godz. 12.00! 

            Pszczyńska „Dwójka” pilnie potrzebuje Waszej pomocy! 

            Z góry dziękujemy!Społeczność SP2

            Regulamin konkursu:

            Link2

          • KRAJOWA ODZNAKA JAKOŚCI

          • Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie otrzymała Krajową Odznakę Jakości za międzynarodowy projekt z języka niemieckiego pt: „Valentinstag”.

            Odznaka Jakości przyznawana jest przez Narodowe Biuro Kontaktowe Programu eTwinning  szkołom, których praca w ramach partnerstwa uznawana jest za wyróżniającą w naszym kraju.

            Projekty, którym przyznawane są Odznaki Jakości, prezentują zarówno wysoki poziom w kwestii innowacyjności i kreatywności, w interesujący sposób korzystają z technologii TIK, a swoje działania opierają przede wszystkim na współpracy i wspólnych efektach wszystkich zaangażowanych partnerów.
            Nasz projekt został poddany ocenie pod kątem następujących sześciu kryteriów merytorycznych:

            1. Innowacja pedagogiczna i kreatywność.
            2. Integracja z programem nauczania.
            3. Komunikacja i wymiana informacji pomiędzy szkołami partnerskimi.
            4. Współpraca pomiędzy szkołami partnerskimi.
            5. Wykorzystanie technologii.
            6. Rezultaty, wpływ i dokumentacja.

            Projekt był realizowany od stycznia 2022 roku przez grupę uczniów klasy 8 pod opieką nauczyciela języka niemieckiego  wraz z uczniami ze szkół w Słowenii, Niemczech, Turcji i Hiszpanii.

            Celem było rozwijanie umiejętności komunikacji w języku niemieckim, rozumienie tekstu pisanego i czytanego w języku niemieckim, udoskonalenie umiejętności z zakresu TIK oraz pobudzenie kreatywności i przedsiębiorczości wśród naszych uczniów.

            W trakcie trwania projektu uczniowie zaprezentowali, w jaki sposób uczą się nowych słówek, zaprojektowali wirtualną kartkę walentynkową, stworzyli gry i ćwiczenia interaktywne, chmury wyrazowe, lapbooki, logo projektu oraz wiele wspaniałych działań.

            W ciągu trzech miesięcy uczniowie zdobywali wiedzę i umiejętności związane ze nauką obsługi platformy TwinSpace w obszarze międzynarodowym, poznali różnorodne narzędzia TIK, które wykorzystywali na poszczególnych etapach projektu oraz nawiązywali znajomości i współpracę z rówieśnikami ze szkół partnerskich.

            Bardzo się cieszymy z przyznania naszej szkole Krajowej Odznaki Jakości, jest dla nas motywacją do kolejnych działań.

            Agnieszka Gałuszka

          • XI Tydzień Świadomości Czerniaka – - hasło „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA"

          • W tym roku szkolnym nasza szkoła została ponownie zaproszona do współpracy przy realizacji największego w skali kraju ogólnopolskiego programu profilaktyki czerniaka Nie poprzestajemy na akcji i zachęcamy do całorocznego dbania o zdrowie własne i bliskich.Prosimy o zapoznanie się z komunikatem Organizatora XI Ogólnopolskiego Tygodnia Świadomości Czerniaka.
            Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA" zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.
            Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze!#NIEspieczRAKA" zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.
            Zachęcamy do zapoznania się z filmem wyprodukowanym specjalnie na obchody.
             

            mgr Agnieszka Czernecka 
            koordynatorka akcji

          • Konkurs „DRUGIE ŻYCIE ŚMIECI”

          • Początkiem maja odbył się w naszej szkole konkurs plastyczny skierowany do uczniów klas I-III „Drugie życie śmieci”. Celem konkursu było ponowne wykorzystanie śmieci oraz dbałość o czystość środowiska.Praca miała być wykonana samodzielnie techniką przestrzenna.Oceniana była zgodność z tematyką, estetyka oraz oryginalność.Uczniowie wykazali się dużą kreatywnością i bogatą wyobraźnią. Wszystkie prace zachwyciły jurorów.

            I miejsce zdobył Filip Żymańczyk kl II b

            II miejsce Adam Wojciech kl II a

            III miejsce ex aequo Maja Warzecha kl II a Martyna Krużołek kl I b

            Wyróżnienia otrzymali:Milena Pławecka kl I a, Jakub Sojka kl I b, Paweł Kozik kl II a, Franciszek Kubica kl II a, Natalia Szot kl II b.

            Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i gratuluję!!!

            Organizator konkursuEwa Konfederak

          • ,,To się naprawdę zdarzyło i niestety znowu może się zdarzyć”/ Peter Levis/

          • W czwartek 5 maja uczniowie klasy 8b i 8c w ramach zajęć lekcyjnych odwiedzili hitlerowski obóz zagłady w Oświęcimiu. Przez trzy i pół godziny poznawali całą metodologię zbrodni, jej skalę, dowody i upamiętnienie. Przekonali się na własnej skórze czym jest dotykanie historii, jak żywa jest pamięć o holocauście i jak istotne jest to, żeby ta pamięć nie zaginęła. Tego samego dnia odwiedzili także, ulokowane w centrum miasta, Centrum Żydowskie ,,Oszpicin”. Na miejscu zwiedzili oryginalną, choć już dziś nieczynną, synagogę żydowską i wzięli udział w warsztatach historycznych pt: Detektywi historii. Na podstawie eksponatów wyjętych z ekspozycji muzealnej dowiadywali się wielu cennych informacji o życiu codziennym oświęcimskich Żydów, o ich dramatycznym losie i niepowtarzalnej kulturze. Powiadają że lepiej jeden raz coś widzieć niż sto razy o czymś słyszeć. I to by się zgadzało. Przemierzanie baraków oświęcimskich na własnych nogach, wejście do komory gazowej czy założenie jarmułki w synagodze z pewnością  na zawsze pozostanie w pamięci uczniów.

            Organizator wyjazdu- Ewelina Szuster