• Ciekawe zajęcia dla uczniów klas 3 i 4

• Drodzy Rodzice;

Stowarzyszenie Brydża Sportowego Szlemik Pszczyna działające pod nadzorem Starosty Pszczyńskiego prowadzi zapisy na naukę brydża sportowego dla uczniów klas II -V Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie. Celem Stowarzyszenia jest rozwój uczniów w zakresie logicznego myślenia, zdolności matematycznych i koncentracji.

Brydż to gra w karty, Bill Gates, twórca Microsoftu, zapalony brydżysta stwierdził: „Brydż to bardzo dobra gra, zwłaszcza dla młodzieży. Każdy kto jest dobry w tę grę, będzie również dobry w wielu innych dziedzinach”. Chcemy przekierować uwagę młodzieży na grę rozwijającą kompetencje społeczne. W czasie wolnym od nauki organizujemy wyjazdy na obozy sportowo-szkoleniowe, turnieje i mistrzostwa.

Jeśli chcesz aby Twoje dziecko rozwijało poprzez zabawę zdolności pomocne w nauce to porozmawiaj o tym ze swoją pociechą. Rozważ czy taka forma spędzania wolnego czasu jest dla Was korzystna.

W związku z otrzymanym grantem z Ministerstwa Kultury i Sportu w ramach programu „Sport Wszystkich Dzieci” zajęcia są bezpłatne i nie wymagają członkostwa z Stowarzyszeniu. Projekt ministerialny trwa 12 tygodni w okresie wrzesień – grudzień 2022r. Zajęcia będą prowadzone raz w tygodniu przez 2 godziny lekcyjne na terenie szkoły w środy w godzinach 15:45-17:15 przez wykwalifikowanego instruktora.

Na pierwsze zajęcia zapraszamy dzieci już 21 września o godz. 15.45 do Sali nr 12. Rodzice również będą mile widziani.

• Zbiórka - Wolontariat

• Szkolne Koło Wolontariatu włącza się w zbiórkę mokrych chusteczek dla Zameczku w Rudołtowicach.
            ZBIERAMY TYLKO CHUSTECZKI NAWILŻANE.

Zbiórka trwa od poniedziałku 19 września do piątku 23 września. Rzeczy można zostawiać w kartonach wystawionych przy wejściach do szkoły.
            Wszystkie zebrane dary zostaną przekazane do Zameczku.

Udział w akcji jest całkowicie DOBROWOLNY.

Za każdy Wasz dar serca serdecznie DZIĘKUJEMY!

Wolontariusze i Opiekunowie SKW – E. Konfederak

• Bezpieczna droga do … Dwójki

• We wtorek 13 września naszą szkołę odwiedziła pszczyńska Policja. W ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” klasy młodsze uczestniczyły w pogadankach związanych z bezpiecznym poruszaniem się po drogach. Najmłodsze dzieci mogły zobaczyć i sprawdzić jak działa policyjny radiowóz, oraz pod okiem policjanta ćwiczyć bezpieczne przechodzenie przez pasy. Klasy drugie i trzecie spotkały się z mundurowymi na sali gimnastycznej, gdzie wysłuchały prelekcji o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, miały możliwość poznania policyjnego sprzętu, a także mogły uzyskać odpowiedzi na nurtujące je pytania.

W spotkaniu uczestniczyła również młodzież z klasy mundurowej z Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Pszczynie. Wolontariusze dbali o bezpieczeństwo dzieci podczas ćwiczeń praktycznych, jak również uczestniczyli w pogadankach ze wszystkimi klasami.

Nie zapominamy też o naszym wielkim przyjacielu – Sznupku. Maskotka śląskiej policji ćwiczyła wraz z uczniami przechodzenie przez drogę i przypominała o najważniejszych zasadach ruchu drogowego. Sznupek radził również, aby wszyscy nosili elementy odblaskowe na ubraniach, zwłaszcza teraz, gdy szybko zapada zmrok i panują trudne warunki atmosferyczne na drodze.

Wizyta mundurowych: mł. asp. Wojciecha Janosza, st. sierż. Łukasza Grochowskiego i st. asp. Pawła Jurczygi, którym towarzyszył Sznupek, z pewnością na długo zostanie w pamięci dzieci. Serdecznie dziękujemy pszczyńskiej Policji, oraz klasie mundurowej za wsparcie i zapraszamy do zapoznania się z relacją fotograficzną ze spotkania.

mgr Monika Kudła
            mgr Agnieszka Czernecka

• Ogłoszenie Rady Rodziców

• Drodzy Rodzice,
            rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. Tradycją w naszej szkole są różnego rodzaju atrakcje i niespodzianki dla naszych dzieci (upominki z okazji wspomnienia Św. Mikołaja, bal karnawałowy, wyjazdy, konkursy z nagrodami i inne). Wyrażamy głęboką nadzieję, że w obecnym roku szkolnym nie będziemy już musieli borykać się z różnego rodzaju zakazami. Wszystko to jest finansowane lub współfinansowane z corocznych składek na Radę Rodziców.

Mając na uwadze powyższe, uprzejmie prosimy o wpłaty na Radę Rodziców.

W roku szkolnym 2022/2023 składka pozostaje niezmieniona i wynosi 60,00zł od dziecka.

Prosimy, aby każdy rodzic/opiekun, którego dziecko jest uczniem naszej szkoły, poczuł się odpowiedzialny i zasilił konto Rady Rodziców.

Jeżeli opłata 60 zł od dziecka, ze względu na sytuację osobistą, jest niemożliwa do uiszczenia, prosimy o przekazanie opłaty w wysokości, która wspomoże nasze dzieci, a nie zaszkodzi Państwa domowemu budżetowi.

Nr konta do wpłaty:

BANK SPÓŁDZIELCZY W PSZCZYNIE

04 8448 0004 0037 9353 3000 0001.

w tytule proszę podać imię i nazwisko dziecka oraz klasę

Jednocześnie bardzo dziękujemy za wpłaty i zaangażowanie w inne formy pozyskania środków na działalność Rady Rodziców.

Pragniemy również poinformować o konkursie, w którym dzieci z klasy o najwyższej ilości wpłat (wyrażonej procentowo) otrzymają nagrodę w wysokości 250,00zł. Konkurs trwa do końca kwietnia 2023r. i zostanie rozstrzygnięty początkiem maja 2023r.

Przewodniczący Rady Rodziców
            Jan Mikołajec