„Sensoryczna choinka”
Działo się! Cukierkowe gwiazdki, żelki, posypki, no i oczywiście lukier. To wszystko było potrzebne do naszej kreatywnej zabawy grudniowej – „Sensoryczna choinka” w ramach Ogólnopolskiego Projektu „Gramy zmysłami”. Wykorzystując świąteczną atmosferę przeprowadziłyśmy zajęcia terapii ręki. Dzieci dekorowały pierniki ozdobami i lukrem królewskim. Była to doskonała okazja do przedświątecznego spotkania i kreatywnych ćwiczeń. Ale Królowa jest jedna! Choinka to świąteczne drzewko, którym zachwycają się wszystkie dzieci…zresztą nie tylko one. Dorośli również. Pani Gabrysia przygotowała choinkę z piernika, a potem wspólnie udekorowaliśmy piernikowe drzewko. Zajęcia odbyły się w szkolnych „Laboratoriach przyszłości”.
Bożonarodzeniowy konkurs recytatorki
We wtorek - 12 grudnia , w naszej szkole odbył się Szkolny Przegląd Poezji o Tematyce Bożonarodzeniowej 25 uczniów z klas I-III prezentowało swoje wiersze przed zgromadzoną na sali publicznością.
Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni brawami oraz otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Gratulujemy!
Sportowa nocka w „dwójce”
8 grudnia Samorząd Uczniowski zorganizował dla uczniów klas VI-VIII kolejną już noc
w szkole. Wydarzenie to cieszyło się ogromnym zainteresowaniem wśród uczniów, na nockę z „dwójką” zgłosiło się wielu chętnych uczniów. W piątkowy wieczór ponownie weszliśmy do szkoły, tym razem nie z plecakami pełnymi książek, lecz torbami ze śpiworami, piżamami i przekąskami. W doskonałych humorach spędziliśmy wieczór na wspólnych rozmowach, słuchaniu muzyki, ale też na sportowo – na sali gimnastycznej. Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego zorganizowali sportowe gry i zabawy na wesoło, które sprzyjały wzajemnej integracji i przyjemnemu spędzaniu długiego, jesiennego wieczoru. Nic nie integruje grupy lepiej niż wspólny posiłek – dlatego pizza dla wszystkich była strzałem w dziesiątkę! Najedzeni, ale jeszcze nie śpiący rozegraliśmy szkolny, nocny turniej gry w siatkówkę. Noc z piątku na sobotę minęła nam ba
„Świąteczne kartki niosące radość"
Zakończyła się w naszej szkole akcja „Świąteczne kartki niosące radość”.
W tym roku wszystkie kartki świąteczne zostały przekazane do Hospicjum Ojca Pio w Pszczynie.
Akcja spotkała się z dużym zaangażowaniem ze strony uczniów naszej szkoły, a w szczególności
klas I-III.
W imieniu Szkolnego Koła Wolontariatu bardzo dziękujemy każdemu, kto wykonał świąteczną kartkę i okazał nam w ten sposób wsparcie.
Występy naszych uczniów na spotkaniu opłatkowym seniorów naszego osiedla
W czwartek-7 grudnia zespół Wiolinki pod kierunkiem pani Jolanty Grabowskiej uświetnił swymi występami spotkanie opłatkowe seniorów naszego osiedla. Uczniowie zostali ciepło przyjęci przez najstarszych mieszkańców osiedla oraz nagrodzeni gromkimi brawami.
Masa plastyczna – kreatywna zabawa
Witamy w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym „Gramy Zmysłami”. Listopadowe zadanie to… Zgadnijcie sami…Co to jest? Jest kolorowa, o wiele bardziej miękka od plasteliny i modeliny, a ponadto pięknie pachnie…?
Tak! To jest masa plastyczna! Wiele ma zalet i jest to bardzo kreatywna zabawa. Ugniatanie i rozrywanie masy plastycznej angażuje obie rączki, a w związku z tym także obie półkule mózgowe. Lewa jest odpowiedzialna za logiczne myślenie i zdolności językowe, a prawa za wyobraźnię i emocje. Dzięki wspólnej pracy obu półkul rozwijamy umiejętność szybszego przetwarzania informacji i ich łatwiejszego analizowania. Zabawa masą plastyczną wspiera precyzję, cierpliwość i koncentrację, a w zależności od zadania ćwiczy także wyobraźnię i kreatywność. Na zajęciach logopedycznych i korekcyjno – kompensacyjnych w ramach terapii ręki dzieci same przygotowywały masę plastyczną. Tworzyły masę o różny
Międzynarodowy Dzień Wolontariatu
Z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariatu 04 grudnia w naszej szkole odbyło się spotkanie wolontariuszy z przedstawicielami PZN Centrum Edukacyjno - Leczniczo - Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży w Rudołtowicach.
Pani Sylwia i Pan Dariusz opowiedzieli nam o codziennej pracy, trudach i radościach oraz o tym jak wspaniali są ich podopieczni. Młodzież należąca do Szkolnego Koła Wolontariatu miała okazję poszerzyć swoja wiedzę, na temat możliwości podjęcia wolontariatu w ośrodku, zadania pytań na nurtujące ich tematy.
Jesienne konkursy plastyczne
W poniedziałek zostały rozstrzygnięte dwa szkolne konkursy plastyczne.
W pierwszym z nich uczestnicy mieli za zadanie wykonanie wachlarza księżnej Daisy.
Drugi polegał na wykonaniu jesiennej ilustracji.
Na konkurs napłynęło wiele pięknych i ciekawych prac. Najlepsze z nich można było podziwiać na szkolnych korytarzach.
Tydzień Życzliwości i Tolerancji, Praw Dziecka
„Życzliwość i tolerancja – klucz, który otwiera wszystkie drzwi”
Jak co roku, nasza Szkoła obchodziła Tydzień Życzliwości i Tolerancji. Inspiracją do wydarzenia są obchodzone na całym świecie dni: Tolerancji (16 listopada), Praw Dziecka (20 listopada) oraz Życzliwości i Pozdrowień (21 listopada). Celem akcji jest uwrażliwianie na wzajemną życzliwość, wzbudzanie pozytywnych emocji, otwarcie na tolerancję.
Otwarcie Zielonej Pracowni „EKOzorientowani”
Uczniowie z klasy 7b jako pierwsi mieli zaszczyt uczestniczyć w zajęciach w Zielonej Pracowni pn. "EKOzorientowani”. Pracy młodzieży przypatrywali się zastępca burmistrza Pszczyny Magdalena Czarnecka, dyrektor szkoły Beata Hellwig, a także przedstawiciel Rady Rodziców, którzy dokonali otwarcia nowej pracowni i przecięcia zielonej wstęgi.
"Energetyki w oczach młodych" – niekonwencjonalna wywiadówka
"Świat jest teatrem, aktorami ludzie"
"Energetyki w oczach młodych" – niekonwencjonalna wywiadówka
"Energetyki w oczach młodych" to tytuł performansu edukacyjnego, który został przygotowany przez Stowarzyszenie "take tam" im. Artystów Międzywojnia i zaprezentowany w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jadwigi Śląskiej w Pszczynie. Bohaterkami sztuki były młode aktorki: Natalia Kaczmarek, Zuzanna Grudzień i Zofia Przemyk . Całość została wyreżyserowana przez Kubę Pieczkę, założyciela i opiekuna „take tam...”. Przedstawienie odbyło się 14 listopada w ramach programu wychowawczo-profilaktycznego szkoły. Widownię stanowili rodzice, którzy uczestniczyli w szkolnej wywiadówce. Ta nietypowa forma spotkania profilaktycznego okazała się doskonałym sposobem na uświadomienie rodzicom zagrożeń z jakimi mogą się spotkać młodzi ludzie używając napojów energetycznych. Problem spożyw
Zielone labolatorium LAFARGE
(@FundacjaWspolnie i @ekoeksperymentarium )
W pierwszym etapie cyklu lekcji pod tytułem „Ślad Węglowy” dowiedzieliśmy się, czym jest ślad węglowy i co go powoduje. Dowiedzieliśmy się też, z czego składają się gazy cieplarniane, i że przyczyniają się do narastania efektu cieplarnianego zwanego efektem szklarni. Dowiedzieliśmy się także, że niewielka ilość gazów cieplarnianych jest potrzebna do życia na Ziemi. Po rozwiązaniu zadania z puzzlami i dopasowywaniem opisów odkryliśmy pierwszą cyfrę kodu - „0”. Zobaczyliśmy na wykresie, że 140 lat temu emisja CO2 była znacznie mniejsza niż teraz, co przekłada się na to, że w 1880 roku średnia temperatur była niższa o 1,6 stopnia niż średnia temperatur w 2020 roku.
„Efekt cieplarniany- jakie niesie skutki”
„Efekt cieplarniany- jakie niesie skutki” chcemy
w ramach konkursu
Zielone laboratorium Lafarge
(@ekoeksperymentarium i @FundacjaWspolnie)
przybliżyć problem rosnących temperatur na Ziemi
W tym celu wykonaliśmy doświadczenie, które polegało na wyhodowaniu rzeżuchy oraz sprawdzeniu co się stanie, jeśli jedną z rzeżuch przykryjemy szklaną miseczką, pozostawimy na cała noc i dodatkowo oświetlimy lampą .
„Odblaskowa Szkoła 2023” na zajęciach edukacyjnych i logopedycznych.
W trakcie zajęć edukacyjnych i specjalistycznych staramy się promować zasady bezpieczeństwa i dbania o zdrowie własne i innych. Realizując założenia akcji „Odblaskowa Szkoła 2023” dzieci utrwalały ważne kwestie z zakresu bezpieczeństwa ruchu drogowego. Klasa 3b i dzieci w trakcie zajęć logopedycznych uczyły się w jaki sposób powinny reagować mając przed sobą sygnalizację świetlną oraz jak rozumieć podstawowe znaki drogowe. Będąc uczestnikami ruchu drogowego dzieci utrwalały jak powinien zachowywać się pieszy podczas przechodzenia przez jezdnię. Wychowawczyni klasy 3b pani Iwona Warzocha oraz pani logopeda Gabriela Skrzypska w przystępny i atrakcyjny sposób przybliżyły najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego najważniejsze zasady bezpieczeństwa. Dobrym duchem zajęć była pani Iwona Walerus. Dobry poziom wychowania komunikacyjnego u młodszych dzieci z pewnością będzie czynnikiem wspierają
„Odblaskowa Szkoła 2023” w Przedszkolu nr 1 w Pszczynie
Jesteśmy szkołą otwartą na wszelkiego rodzaju przedsięwzięcia, działania i szeroko zakrojoną współpracę ze środowiskiem lokalnym. W ramach promocji akcji „Odblaskowa Szkoła 2023” klasa 3b pod opieką pani Iwony Warzochy i pani Iwony Walerus odwiedziła Przedszkole nr 1 – naszego sąsiada. Wykorzystała przygotowane wcześniej na zajęciach edukacyjnych pomoce dydaktyczne – znaki drogowe. Spotkanie ze Starszakami zostało poświęcone bezpieczeństwu dzieci oraz zasadom właściwego zachowania się na drodze. Przedszkolaki poznały i utrwaliły przepisy dotyczące uczestniczenia w ruchu drogowym, bezpiecznego przekraczania jezdni, bezpiecznej zabawy i poznały znaki drogowe. Tak więc uczniowie i uczennice z klasy 3b poznaną wiedzę przekazali swoim młodszym kolegom i koleżankom w trosce o ich zdrowie i bezpieczeństwo. Taka postawa budzi respekt i zachęca do naśladowania!
„O ruchu drogowym wiem wszystko!”
W październiku w ramach zajęć edukacji dla bezpieczeństwa został przeprowadzony konkurs ogólnoszkolny dotyczący wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym pod hasłem „O ruchu drogowym wiem wszystko!”. Konkurs został przeprowadzony w klasach 8. Polegał na rozwiązywaniu zadań wiedzowych. Pytania dotyczyły m.in. znajomości podstawowych przepisów drogowych dla pieszych i rowerzystów, znajomości znaków drogowych oraz pierwszej pomocy przedmedycznej. Uczniowie i uczennice zostali wyposażeni w akcesoria odblaskowe ufundowane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Katowicach i Bielsku – Białej.
Międzyszkolny Konkurs o Ruchu Drogowym 2023 - mamy główne nagrody!
"Sukces to suma małych wysiłków, powtarzanych dzień po dniu"
Robert Collier
Międzyszkolny Konkurs o Ruchu Drogowym 2023 ONLINE na platformie TESTPORTAL organizowany przez Szkołę Podstawową nr 6 im. ks. Jana Twardowskiego w Pszczynie dobiegł końca. Warto podkreślić, że konkurs był organizowany w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła 2023”.
PSZCZYŃSKIE ZMAGANIA EKOLOGICZNE
„Ziemia nie należy do człowieka, człowiek należy do Ziemi. Cokolwiek przydarzy się Ziemi, przydarzy się człowiekowi. Człowiek nie utkał pajęczyny życia – jest on niteczką w tej pajęczynie. Jeżeli niszczy więc pajęczynę, niszczy samego siebie”.
Wódz Seattle
W dniu 27 października uczniowie i uczennice naszej szkoły wzięli udział w PSZCZYŃSKICH ZMAGANIACH EKOLOGICZNYCH dla Przedszkoli i Szkół Podstawowych powiatu pszczyńskiego zorganizowanych przez Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. Inicjatorką ekologicznych zmagań jest pani dr Natalia Ruman. Uczniowie i uczennice Zespołu Szkół klas 2LOc i 2LOb (pedagog społeczny) pod czujnym okiem pani dr Ruman przygotowali wiele atrakcji: sportowych, tanecznych, dotyczących wiedzy ekologicznej i historii miasta Pszczyna, quizy, labirynt, znajdź różnice, zagadki i wiele innych. My pokazaliśmy się również od strony artystycznej
Uczennice z gminy Pszczyna zaprojektowały i stworzyły kreację dla księżnej Daisy
Pomysłowość pszczyńskiej młodzieży nie zna granic! Mogliśmy się o tym przekonać w piątek w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jadwigi Śląskiej na osiedlu Powstańców Śląskich w Pszczynie, gdzie został zorganizowany konkurs kreatywny „Pomóż księżnej Daisy ubrać się na bal. Zaprojektuj dla niej eko-kreację”.
Więciej na ten temat mozna przeczytać na stronie Urzędu Miasta - przeczytaj cały artykuł
Zielone labolatorium LAFARGE (@FundacjaWspolnie i @ekoeksperymentarium )
Klasa 8b wraz z Panią Aleksandrą Furman przystąpiła do konkursu, w którym można zdobyć tyłuł ECOszkoły, organizowany jest on przez portal EkoEksperymentarium i jego patronatem jest Minister Klimatu i Środowiska. Konkurs ma za zadanie przybliżyć nam problemy ekologiczne naszej planety. Zajęliśmy się zagadnieniami dotyczącymi wody-jej zasobów na świecie, zanieczyszczeń i zużycia wody w różnych gałęziach przemysłu oraz efektem cieplarnianym i zanieczyszczeniami powietrza. Aby zagłębić te zagadnienia przeprowadziliśmy edukacyjne lekcje.
Godziny dzwonków
Środa 22.01.2025Kalendarz
brak danych- liczba odwiedzin: 540926