• Urodziłam się w 1912 roku. Niektórzy będą się oburzać, że piszę urodziłam się. Więc dobrze, pojawiłam się na świecie w 1912 roku. Nazywam się Szkoła Podstawowa Nr 2 w Pszczynie, ale nazywają mnie też ”Szkołą na Strzelnicy” lub po prostu „Dwójką”. Mam też imię, ale o tym opowiem później. Mój adres to Katowicka 47, ale stałam też przy Kattowitzer Straße oraz przy ulicy Armii Czerwonej i powiem Wam, wcale się nie przeprowadzałam. Moja historia je
      • Szkoła z lotu ptaka
      • zdjęcia: Dariusz Skrobol
      • Wizja Szkoły - "Ucz się i rozwijaj wszechstronnie, by poznać siebie i innych, a znajdziesz swoje miejsce w świecie".
          • Dzień Chłopaka

            29 września i 2 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Oprócz imprez tematycznych w klasach, słodkich poczęstunków i upominków dla chłopaków Samorząd Uczniowski przygotował skrzynki na życzenia. Kolorowe pudełka rozmieszczono w obu segmentach szkoły tydzień wcześniej, a korytarze zdobiły tematyczne gazetki z krótką historią tego święta. Życzenia napływały z wszystkich klas. Przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego odwiedzili poszczególne klasy i wręczali miłe liściki i laurki chłopakom, co sprawiło im wiele przyjemności. Akcja ta jest cykliczną inicjatywą Samorządu Uczniowskiego i z pewnością będzie kontynuowana w kolejnych latach.

          • Dwójka z Certyfikatem Edukacyjnej Doskonałości – kwiecień 2023.

            W Krakowie odbyła się Gala Finałowa 12. edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw „Samorządowy Lider Edukacji”. Certyfikatem uhonorowano grono 15 NAJLEPSZYCH szkół i placówek oświatowych spośród wszystkich placówek działających w certyfikowanych gminach, powiatach i województwach. Dla Szkoły Podstawowej nr 2 im Jadwigi Śląskiej w Pszczynie Certyfikat Edukacyjnej Doskonałości odebrała dyrektor Beata Hellwig. Certyfikat przyznawany jest dla szkoły, która wyróżnia się najwyższą jakością edukacji, nowoczesnym modelem zarządzania oraz znaczącymi sukcesami w kształceniu dzieci i młodzieży, ze szczególnym uwzględnieniem uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

          • Festyn osiedlowy

            Uczniowie z klas drugich oraz zespół Wiolinki uświetnili swym występem festyn, który odbył się na naszym osiedlu w sobotnie popołudnie - 16 września. Zgromadzona publiczność przyjęła bardzo ciepło występy naszych uczniów i nagrodziła ich gromkimi oklaskami.

          • „Przyszłość jest dziś: Misja Ziemia”

            W czerwcu 2023 r. szkoła została zwycięzcom w IX edycji Ogólnopolskiego Badawczego Konkursu "Postaw na Słońce" klasyfikacji Grand Prix w kategorii szkół podstawowych i zajęła II miejsce spośród 80 szkół. W naszej szkole drużynę "PowerSun" stworzyli uczniowie z klas: 8A, 8B, 8D i 8E. Konkurs był konkursem ogólnopolskim, badawczym, związanym z odnawialnymi źródłami energii, składał się z dwóch etapów. W pierwszym etapie uczniowie zgłębiali wiedzę na temat zmian klimatycznych i ich skutków na planetę, zasobach paliw kopalnych, zapotrzebowaniach na energię w Polsce i w Europie. Druga część to audyt energetyczny trzech domów i szkoły, następnie dla tych budynków zaprojektowali instalacje fotowoltaiczne. Uczniowie przeprowadzili także akcje promujące OZE (Odnawialne Źródła Energii). Serdecznie gratulujemy!

          • Dzień kropki

            Korzenie dnia kropki sięgają roku 2003. W Dniu 15 września 2003 ukazała się w druku książka pod tytułem "Kropka" autorstwa Petera H. Reynolds, która opowiada historię małej dziewczynki imieniem Vashti i jej wspaniałego nauczyciela.

            Vashti twierdzi, że nie potrafi rysować, z czym absolutnie nie zgadza się jej nauczyciel, który prosi ją o narysowanie czegokolwiek. Vashti maluje więc...kropkę. Gdy nauczyciel wiesza jej dzieło na ścianie klasy, Vashti zyskuje pewność siebie i zaczyna malować kolejne wersje obrazka, odkrywając swój uśpiony dotąd potencjał.

          • Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/24

            Zapraszamy na uroczystą akademię rozpoczynającą nowy rok szkolny, która odbędzie się 4 września 2023 roku w sali gimnastycznej szkoły o godz. 10.00 (wejście do szkoły od godz. 9.45).
            Uczniowie klas 8a,b, 7a,b i 6a,b, 5b wchodzą do nowego budynku szkoły wejściem od strony boiska. Uczniowie klas 5a, 4a,b, 3a,b, 2a,b wchodzą do starego budynku szkoły wejściem przez łącznik. Uczniowie udają się do swoich sal lekcyjnych, gdzie oczekują na nich Wychowawcy (numery sal lekcyjnych wywieszone są na drzwiach szkoły).
            Uczniowie klas 1a,b wchodzą na łącznik, gdzie oczekują Wychowawcy klas pierwszych i wspólnie przechodzą na salę gimnastyczną.
            Prosimy, aby na teren szkoły wchodzili tylko Rodzice uczniów, którzy rozpoczynają naukę w naszej szkole.
            Ciąg dalszy wiadomości - kliknij w czytaj więcej...

          • Stypendium Burmistrza Pszczyny

            Do 15 lipca można składać wnioski o stypendia Burmistrza Pszczyny. Stypendium może otrzymać uczeń, pobierający naukę w szkole na terenie gminy Pszczyna, który w danym roku szkolnym zdobył indywidualne, co najmniej jedno osiągnięcie, takie jak:

            1) uzyskał tytuł laureata lub finalisty konkursów, olimpiad i turniejów wymienionych w komunikacie Ministra Edukacji i Nauki w sprawie wykazu olimpiad przedmiotowych przeprowadzanych z przedmiotu lub przedmiotów objętych egzaminem ósmoklasisty lub egzaminem maturalnym zwalniających z egzaminu ósmoklasisty, egzaminu maturalnego,

          • Powiatowe Konkursy Czytelnicze

            12 czerwca uczniowie „Dwójki” wzięli udział w Powiatowych Konkursach Czytelniczych. Odbyły się one w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie w ramach IV Pszczyńskiego Weekendu Kryminalnego, a organizatorami byli: Stowarzyszenie „take tam…” im. Artystów Międzywojnia oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie. W konkursie brało udział ponad 40 uczestników ze szkół naszej powiatu.

          • „Laboratoria Przyszłości” w 2. półroczu

            W ramach programu „Laboratoria Przyszłości” realizowanego przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów szkoła zakupiła wiele nowoczesnych pomocy dydaktycznych oraz elementów wyposażenia sal. Uczniowie, podobnie jak w poprzednim półroczu, bardzo chętnie uczestniczyli w zajęciach w ramach programu. Wszystko dlatego, że dzięki nim mogli pobudzić wyobraźnię i kreatywność oraz rozwinąć swoje pasje i zainteresowania. Co nowego działo się na zajęciach z programu w 2. półroczu roku szkolnego 2022/2023?

          • „Dziękuję Mamo! Dziękuję Tato!”

            „Dziękuję Mamo! Dziękuję Tato! Za każdą zimę, za każde lato…” słowami tej piosenki uczniowie klas trzecich podziękowali swoim Rodzicom podczas spotkania z okazji „Dnia Rodziny’, które odbyło się 16czerwca na sali gimnastycznej naszej szkoły.

            Dzień Rodziny był dniem radości, zabawy i rywalizacji sportowej pełnej zaangażowania, śmiechu oraz współpracy.

          • 2+2

            W dniu 30 maja 2023 roku trzy drużyny reprezentowały naszą szkołę w Drużynowym Konkursie Matematycznym „2 + 2” organizowanym przez Zespół Matematyków w I Liceum Ogólnokształcącym im. B. Chrobrego w Pszczynie.

            I zespół - Zuzanna Urban, Szymon Ulczok, Iga Dawczyńska, Emilia Tulaja

            II zespół – Marta Sztoler, Magdalena Jaworska, Michał Grzeszczak, Sebastian Koczy

          • Praktyczna matematyka: Ułamki dziesiętne – robimy zakupy.

            Czwartek 15 czerwca był kolejnym dniem, w którym w klasach IVa i IVb na matematyce prowadzone były zajęcia innowacji „Praktyczna matematyka”. Tym razem temat lekcji związany był z ułamkami dziesiętnymi. Zadaniem uczniów było zaplanowanie zakupów na przyjęcie urodzinowe dla 10 osób. Zaproszeni goście to rówieśnicy czwartoklasistów. Uczniowie przynieśli na lekcję gazetki reklamowe pobliskich sklepów spożywczych. Budżet był ograniczony i wynosił 200 zł. Uczniowie szukali promocji, cierpliwie liczyli wydane już pieniążki, wykorzystując dodawanie ułamków dziesiętnych oraz mnożenie ułamków dziesiętnych przez 10. Należało zaplanować i zakupić coś słodkiego, jakieś przekąski i oczywiście nie można zapomnieć o zimnych napojach. Z wybranych z gazetek towarów, gospodarze przyjęcia wykonali plakaty.

          • Akcja czytelnicza

            5 czerwca 2023 roku w tyskiej Mediatece odbyło się podsumowanie V Międzyszkolnej Akcji Czytelniczej „Book tour …”. Tegoroczna edycja poświęcona była książce „Baba Jadzia z parteru” Dominiki Gałki. W akcji czytelniczej brały udział 22 szkoły podstawowe z terytorium Tychów, Katowic i nasza „Dwójka”, która równocześnie reprezentowała nasz powiat. Akcja czytelnicza trwała od 17 października 2022 r. do 31 maja 2023.

          • "Słodka chwila" w Laboratorium Przyszłości

            W ramach programu „Mleko w szkole” i wykorzystując wyposażenie z projektu „Laboratoria przyszłości”, połączyliśmy pożyteczne (zdobywanie wiedzy) z przyjemnym (przygotowaniem pysznego budyniu z owocami i degustacją). Zalet wspólnego przygotowywania posiłków jest mnóstwo: gotowanie angażuje intelekt (ćwiczy i relaksuje mózg), zapewnia ruch – przede wszystkim dłoni i palców, stymuluje zmysły. Wspólne gotowanie oznacza również współpracę i komunikację. Pomaga nauczyć się, w jaki sposób rola każdej osoby jest ważna do osiągnięcia wspólnego celu. Czynności wykonywane podczas zajęć kulinarnych uczą dzieci tak ważnej samoobsługi. Waniliowy budyń ozdobiony kolorowymi owocami – to była nagroda za wspólną pracę. Smakowała wyśmienicie!

          • Zielona Pracownia 2023 NASZA!!!!

            5 czerwca 2023 roku w malowniczej scenerii Podzamcza w Ogrodzieńcu wręczono dyplomy potwierdzające przyznanie dotacji na utworzenie „Zielonych” ekologicznych pracowni w szkołach województwa śląskiego.

            Najlepsze projekty Zielonej pracowni i programy ekologiczne wybrano spośród zgłoszeń, które wpłynęły do katowickiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wśród Laureatów znalazła się także nasza 2, która na ten cel otrzymała 48 000 zł.

          • Odznaka „Szkoła eTwinning 2023/2024”.

            Z przyjemnością informujemy, że naszej szkole przyznano Odznakę Szkoła eTwinning 2023-2024. Tytuł ten Narodowe Biuro eTwinning przyznaje placówkom, w których realizuje się projekty eTwinning, a zespół nauczycieli bierze aktywny udział w różnych formach doskonalenia zawodowego.
            Wśród wyróżnionych znalazło się 78 szkół z Polski, w tym jedna z Pszczyny. Do grona najlepszych dołączyła również nasza „Dwójka”.

    • Nagłówek

      • Szkoła bez przemocy
      • szkoła bezpiecznego internetu
      • Trzymaj formę
      • Szkoła odkywców talentów
      • Owoce i warzywa w szkole
    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
    • Librus Synergia
    • Godziny dzwonków

      Niedziela 05.05.2024
    • Kalendarz

        brak danych
    • liczba odwiedzin: 439774