• GODZINY PRACY BIBLIOTEKI

ŚRODA                    9.00 – 15.00

CZWARTEK          8.00 – 14.00

PIĄTEK                  8.00 – 14.00

Zapraszamy na stronę biblioteki.

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

1. Biblioteka służy uczniom, nauczycielom i innym pracownikom szkoły, a także rodzicom.
          2. Każdy czytelnik powinien zaznajomić się z regulaminem biblioteki i godzinami jej otwarcia.
          3. Ze zgromadzonych w bibliotece książek korzystać można:
          • wypożyczając je do domu (lektury, literatura piękna i popularnonaukowa);
          • czytając, przeglądając na miejscu (księgozbiór podręczny, czasopisma, książki o wartości historycznej);
          • korzystając w pracowniach przedmiotowych (komplety przekazane do dyspozycji nauczyciela);
          1. Jednorazowo można wypożyczyć trzy książki lub czasopisma na okres trzech tygodni. W uzasadnionych przypadkach biblioteka może ograniczyć lub zwiększyć liczbę wypożyczeń, a także przedłużyć termin zwrotu wypożyczonych książek.
          • Podręczniki wypożycza się w oparciu o odrębny regulamin;
          1. Wypożyczone książki należy chronić przed zniszczeniem i zagubieniem.
          2. Czytelnik, który zgubi lub zniszczy książkę, musi odkupić taką samą lub inną wskazaną przez nauczyciela bibliotekarza, o wartości odpowiadającej aktualnej cenie książki zagubionej.
          3. Wszystkie wypożyczone książki należy zwrócić do biblioteki przed końcem roku szkolnego (w terminie wyznaczonym przez bibliotekę).
          4. Uczniowie opuszczający szkołę zobowiązani są do zwrotu materiałów wypożyczonych z biblioteki.
          5. Uczniom biorącym systematyczny udział w pracach biblioteki, mogą być przyznawane uwagi pozytywne.
          6. Uczniom nieprzestrzegającym powyższego regulaminu mogą być przyznane uwagi negatywne.