• Zakupiony sprzęt

• I etap zakupu

W roku 2021 szkoła rozpoczęła I etap zakupu sprzętu i wyposażenia w ramach programu „Laboratoria przyszłości”.

Zakupione zostało głównie podstawowe wyposażenie, takie jak: mikrokontrolery z czujnikami i akcesoriami, stacja lutownicza, kamera 4K, mikroporty, statyw, gimbal, aparat fotograficzny, statyw oraz filamenty do drukarki 3D.

Wszystkie te elementy wyposażenia będą służyły uczniom i nauczycielom do przygotowania i realizowania zajęć rozwijających kreatywność i zainteresowania np. nauki podstaw fotografowania.

II etap zakupu

Kolejny etap zakupu sprzętu w ramach programu „Laboratoria przyszłości” to rok 2022. Wtedy zakupiono wiele elementów wyposażenia oraz nowoczesny sprzęt do zajęć praktycznych.

W ramach wyposażenia pracowni kulinarnej kupiono: szafki kuchenne, zlewozmywak wraz z szafką, kuchenki elektryczne z piekarnikiem, piece elektryczne (płyta), miksery, opiekacze, blachy, miski, zestawy garnków, wagi kuchenne, deski do krojenia, blender oraz noże i inne niezbędne przybory kuchenne.

Do laboratorium z materiałoznawstwa, a dokładniej włókiennictwa wykorzystane zostaną zakupione w ramach programu małe krosna oraz zestaw do robótek ręcznych zawierający zestaw nici w wielu kolorach, igły, szydełka, druty dziewiarskie  oraz maszynę do szycia, żelazko i deska do prasowania. Ponadto do zajęć z materiałoznawstwa obróbka drewna, metali, materiałów kompozytowych i sztucznych kupione zostały zestawy narzędzi dla ucznia, czyli skrzynki narzędziowe zawierające m.in. kątowniki stolarskie, młotki, bezprzewodowe pistolety do klejenia na gorąco, taśmy miernicze, zestawy wkrętaków, tarników do drewna, wierteł, dłut, akumulatorowe wiertarko-wkrętarki, imadło ślusarskie z kowadłem oraz  stanowisko pracy nauczyciela.

Do zajęć rozwijających zainteresowania z wykorzystaniem nowoczesnych technologii zakupiono roboty Abilix Krypton, roboty zdalnie sterowane- klocki, klocki konstrukcyjne. Zestawy robotów zostały zakupionedo pracy w grupach po 14 kompletów. Dodatkowo zakupiono klocki gigo (energia wiatrowa i energia wodna) oraz drukarka 3D.

Wszystkie zakupione elementy wyposażenia będą służyły nauczycielom do przygotowania zajęć rozwijających kreatywność uczniów, a uczniom pozwolą rozwinąć ich pasje i zainteresowania. Dzięki temu uczniowie będą mogli uczyć się przez działanie. Zobaczą miedzy innymi jak wygląda obróbka drewna czy metalu, nauczą się szyć, poznają tajniki tkactwa, rozwiną swoje zainteresowania w programowaniu oraz odkryją kulinarne pasje.