• Innowacje i programy autorskie

• Innowacje:

- „Zrób to sam"

Celem innowacji jest wykształcenie wśród uczniów umiejętności planowania i realizowania działań technicznych prowadzących od pomysłu do gotowej konstrukcji. Innowacja umożliwi uczniom kształtowanie myślenia technicznego oraz przyczyni się do wpojenia zasad organizacji pracy. Zajęcia będą realizowane w laboratorium materiałoznawstwa.

- „Zdrowie na talerzu-zdrowo się odżywiamy, to i o świat dbamy"

Celem innowacji jest kształtowanie u uczniów zdrowych nawyków żywieniowych oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań kulinarnych. Innowacja zachęca dzieci do dbania o swoje zdrowie i aktywnego działania w celu ochrony środowiska naturalnego. Zajęcia będą realizowane w laboratorium kulinarnym.

- „LEGO – technologia i zabawa”

Celem innowacji jest umożliwienie dzieciom eksperymentowania poprzez wprawianie klocków LEGO w ruch. Uczniowie rozwijają sprawność manualną i wyobraźnie przestrzenną. Zajęcia będą prowadzone na świetlicy z wykorzystaniem elementów laboratorium robotyki.

Programy autorskie:

- „Nie takie programowanie straszne"

Celem programu jest poszerzenie wiadomości z zakresu informatyki i technologii informacyjnej.Uczniowie mają możliwość budowania funkcjonalnego robota oraz zaprogramowanie go tak, aby wykonał zadanie. Uczniowie wykorzystują do tego celu zestawy robotów zakupione w  ramach Laboratoriów Przyszłości. Zajęcia będą uczyć programowania, a więc również robotyki.

- „Kodoludki"

Celem programu jest kształtowanie u najmłodszych uczniów umiejętności posługiwania się urządzeniami TIK, rozwijanie spostrzegawczości, pamięci, koncentracji uwagi oraz logicznego myślenia. Do stymulowania i rozwijania wyobraźni twórczej uczniowie wykorzystywać będą klocki, elementy laboratorium robotyki