• Świetlica

• Świetlica jest pozalekcyjną formą wychowawczo-opiekuńczej działalności szkoły. Celem świetlicy jest sprawowanie skutecznej i wartościowej opieki nad grupą uczniów zapisanych na świetlicę przez rodziców.  Doraźnie ze świetlicy korzystają uczniowie, którzy w danym dniu wymagają opieki.

Świetlica zaprasza od 7:00 - 16:00

Numer telefonu bezpośrednio na świetlicę – 606 129 483

Wychowawcy świetlicy w roku szkolnym 2023/2024:

• Bożena Maciejok
          •  Alicja Mocek
          •  Lidia Pośpiech
          •  Iwona Ficek- Jarczok
          • Natalia Rudakiewicz

Do zadań wychowawców świetlicy należy w szczególności:

• Prowadzenie ewidencji dzieci wchodzących do świetlicy i opuszczających świetlicę.
          • Stosowanie zasad zapewniających uczniom bezpieczeństwo.
          • Opracowanie rocznego planu pracy świetlicy.
          • Prowadzenie różnego rodzaju zajęć oraz zabaw.
          • Pomocy uczniom w kompensowaniu braków dydaktycznych.
          • Wsparcie plastyczne imprez szkolnych.
          • Współpraca z pozostałymi pracownikami szkoły w zakresie prowadzonych działań.

W naszej świetlicy wychowawcy organizują różnorodne zajęcia, które mają na celu pobudzenie zainteresowań naszych uczniów, a także tworzenie przestrzeni do nauki, zabawy i rozwijania wyobraźni. Gdy pogoda sprzyja organizowane są zajęcia ruchowe na boisku szkolnym lub pobliskim placu zabaw. W mniej pogodne dni do dyspozycji naszych uczniów są gry i zabawki wypełniające świetlicowe półki.

Jednak każdy wychowawca jest jeszcze w swej dziedzinie specjalistą i zawsze ma przygotowane cylkiczne zajęcia. I tak ...

• z Panią Bożeną dzieci realizują program plastyczny "Kolorowa świetlica". Współnie odkrywamy swoje talenty artystyczne, a dzieła nasze zdobią świetlicę i korytarze szkolne. Wysyłamy również nasze prace na konkursy pozaszkolne np. ogólnopolskie, na których już wielokrotnie zajmowaliśmy czołowe miejsca.
          • z Panią Alą rozwijamy umiejętności psychospołeczne w ramach międzynarodowego programu promocji zdrowia psychicznego “Przyjaciele Zippiego“. Uczymy się różnych sposobów radzenia sobie z trudnościami i wykorzystywania nabytych umiejętności w codziennym życiu oraz doskonalimy relacje z innymi ludźmi.
          • z Panią Iwoną specjalistą od zajęć technicznych działamy w ramach programu „Zrób to sam“. Nie tylko przygotowujemy dekoracje na uroczystości szkolne, ale pracujemy w pracowni szycia (Laboratoria przyszłości), uczymy się kalografii, a w wolnych chwilach uczestniczymy w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
          • z Panią Lidią nauczycielem przyrody i geografii w naszej szkole, rozwijamy zainteresowania światem roślin i zwierząt. Często korzystamy z „Zielonej pracowni“. Liczne pomoce dydaktyczne z geografii (lupy, lornetki, stacje pogodowe, modele) pozwalają nam stawać się odkrywcami nowych lądów.
          • z Panią Natalią prowadzącą innowacje "Świetlicowe perełki“ mamy możliwość zademonstrowania swoich pasji i talentów. Ponadto, możemy podczas zajęć rozmawiać również w języku angielskim. Proste polecenia i zabawy językowe pozwalają nam w szybszy sposób opanować ten język.